Vozio novoga Schirocco-a, 200ks čak sam ga mislio i kupiti, i mogu samo reći as boring as it gets. Dosadan zvuk motora, ništa posebno brz, ali tek monotonija toga auta je zapanjujuća. Osim moram priznati sicevi su jako dobri. Sve ostalo iznimno dosadno. 5 puta bih radije kupio svoju staru Alfu 166 koja je jedno 800 puta zanimljivija od toga auta i ima više šarma. Jedina dva moderna auta sa 4 cilindara koja sam stvarno uživao voziti su bili naravno Miata i novi BMW 320d coupe, svi ostali moderni auti sa 4 cilindara imaju toliko dosadan zvuk motora da je to nevjerojatno. 5cil., 6cil., wankel, sve samo da nije 4.
il presidente
NB Yellow 2004.-2005.
NB FL 2005.-2007.

bojan wrote:Vozio novoga Schirocco-a, 200ks čak sam ga mislio i kupiti, i mogu samo reći as boring as it gets. Dosadan zvuk motora, ništa posebno brz, ali tek monotonija toga auta je zapanjujuća. Osim moram priznati sicevi su jako dobri. Sve ostalo iznimno dosadno. 5 puta bih radije kupio svoju staru Alfu 166 koja je jedno 800 puta zanimljivija od toga auta i ima više šarma. Jedina dva moderna auta sa 4 cilindara koja sam stvarno uživao voziti su bili naravno Miata i novi BMW 320d coupe, svi ostali moderni auti sa 4 cilindara imaju toliko dosadan zvuk motora da je to nevjerojatno. 5cil., 6cil., wankel, sve samo da nije 4.
Slažem se sa tim da ne možeš uspoređivat jednog šestaka sa 4 cil.. Međutim VW je po meni s GTIem, napominjem iako ga ne preferiram napravio jako dobar posao.. Ako ništa prodali su ih more.. A kad smo već kod dojmova moram reći da sam ja jako zadovoljan ovim 2.0 TFSI motorom.. Za turbo motor ima dosta linearno ubrzanje, ubrzava do crvenog polja i nema neki turbo šut pa da stane.. A šta se tiče samih performansi po meni auto ide jako lijepo.. I još jedna stvar a to je toliko spominjana potrošnja. Auto ima 200ks i normalne vožnje mi troši 10-11l (toliko mi je trošila miata)..Ako se ganja onda se cifra penje u nebesa.. E i da još završim na kvaliteti izrade.. Prema ALfi 147 puno bolje i kvalitetnije napravljen od unutrašnjosti do nekih sitnih detalja.. (alfa je 08 god 18 000 km..) Koliko god to teška srca priznajem skidam kapu VWovim ljudima na ovom autu..

bojan wrote:Vozio novoga Schirocco-a, 200ks čak sam ga mislio i kupiti, i mogu samo reći as boring as it gets. Dosadan zvuk motora, ništa posebno brz, ali tek monotonija toga auta je zapanjujuća. Osim moram priznati sicevi su jako dobri. Sve ostalo iznimno dosadno. 5 puta bih radije kupio svoju staru Alfu 166 koja je jedno 800 puta zanimljivija od toga auta i ima više šarma. Jedina dva moderna auta sa 4 cilindara koja sam stvarno uživao voziti su bili naravno Miata i novi BMW 320d coupe, svi ostali moderni auti sa 4 cilindara imaju toliko dosadan zvuk motora da je to nevjerojatno. 5cil., 6cil., wankel, sve samo da nije 4.
Sto se tice 6,8 i vise cil se apsolutno slazem. :)
Ali nađe se i koji s 4 cilindra da zvuci dobro ili cak odlicno, a i da je zabavniji cak i od Miate. :) Provozaj malo Clio Sport 197, Megane Sport (Da znam to su galska smeca ali sto se moze :)), pa onda koji Subaru, posebno su zanimljivi ovi s oznakama WRX i STi, nadalje i 1.4 TB iz Fiat grupe isto nisu za baciti, npr. Alfa Mito ima iznenadujuce zanimljiv sound a ni dizajn nije za zanemariti. Jedva cekam da dodu sad Mito i 159-ka sa 1.8 TB, mislim da ce biti vrlo zanimljivi auti. Ma nađe se toga, nije da ima bas previse toga na izbor ali ima.
A sto se tice monotnije u samom izgledu interijera, osim generalno Alfi tu bas danas i nema nekih "vauu" auta. Ne mozes reci ni da E90/E92 imaju neku atraktivnu unutrasnjost, meni osobno jako monotono i hladno, ali da ih je gust voziti to je istina.
IMHO. G5 GTI V, i opcenito G5, je najbolji VW u zadnjih 20 godina, za G6 ne znam jer nisam ga probao. Shirocco sam prije par mj. gledao, isprobavao ... nije los auto, ali nema ono "nesto", preobican je i puno preskup za ono sto nudi, za 2x manje love se dobije Clio Sport, ista snaga, veci gust za voziti,
Mario ..:Alfa:...
Ex NB Classic Red 1.8 ZG-0180-MM
Ex NB Sunlight Silver 1.6 ZG-2622-AA

dobit cete svi ban za boholjunenj (pricanje o drugim autima pored mx5)

na ovom forumu je dozvoljeno pricanje o 6 auta

na, na od 93 nadalje, nb, nb fl, nc i nc fl

:twisted:
mijenjam softtopove, farbam kociona kljesta, palim kola na guranje, svercam aute, prevozi auspuhe

Ma pusti djecu da se igraju:
- el prezidente fora propeler i rotirku
- matija oso na fauve
- mario gonja hondin kamijon :twisted:

Sasa
NC RC 2.0 mit alles - #BlackBetty (ZG0504AS)
OLD: 2x NB 2001 1.8 crvena - Sepet(ić) TNG / Sepet(ić)

mario wrote:
Sto se tice 6,8 i vise cil se apsolutno slazem. :)
Ali nađe se i koji s 4 cilindra da zvuci dobro ili cak odlicno, a i da je zabavniji cak i od Miate. :) Provozaj malo Clio Sport 197, Megane Sport (Da znam to su galska smeca ali sto se moze :)), pa onda koji Subaru, posebno su zanimljivi ovi s oznakama WRX i STi, nadalje i 1.4 TB iz Fiat grupe isto nisu za baciti, npr. Alfa Mito ima iznenadujuce zanimljiv sound a ni dizajn nije za zanemariti. Jedva cekam da dodu sad Mito i 159-ka sa 1.8 TB, mislim da ce biti vrlo zanimljivi auti. Ma nađe se toga, nije da ima bas previse toga na izbor ali ima.
A sto se tice monotnije u samom izgledu interijera, osim generalno Alfi tu bas danas i nema nekih "vauu" auta. Ne mozes reci ni da E90/E92 imaju neku atraktivnu unutrasnjost, meni osobno jako monotono i hladno, ali da ih je gust voziti to je istina.
IMHO. G5 GTI V, i opcenito G5, je najbolji VW u zadnjih 20 godina, za G6 ne znam jer nisam ga probao. Shirocco sam prije par mj. gledao, isprobavao ... nije los auto, ali nema ono "nesto", preobican je i puno preskup za ono sto nudi, za 2x manje love se dobije Clio Sport, ista snaga, veci gust za voziti,
Za unutrašnjost BMW coupe-a apsolutno potpisujem, Audi A5 je tu dvije generacije naprijed, ali je sa druge strane za voziti nekako tup. Ono što mi se sviđa kod rednoga šestaka je jednostavno taj jeben zvuk motora i osjećaj snage i moći. Takav mi je isti osjećaj bio i kod 166-šestice, to je bio običan 2.4jtd, 5cil., 140ks, i na papiru nije nešto, međutim kada sam ga vozio, taj moćan zvuk iako je dizel ali opet 5cil., pa zvuči sasvim drugačije plus osjećaj snage mi je bio opijajući. Sestra mi je kupila novu Alfu GT-jku, i taj 1.9jtdm sa 150ks je toliko dosadan, ima ružan zvuk itd. Kod 166-tice koja je bila slabija i teža imao sam osjećaj da ide daleko bolje, a to su cilindri. Ista situacija mi je bila i sa starim Audijem 100 iz 1991., bože dragi kakav dobar i moćan zvuk taj auto ima i to sve jer je 5 cilindara. Sada kada sam se navikao bih vjerovatno radije vozio staru kantu samo da ima 5, 6, ili više cil. nego nekakav novi lijep auto. U biti poanta svega kod mene je zvuk motora, ne auspuha nego motora, jednostavno mi je to najvažnije kod auta. I love them big engines. I btw., nisam nikada vjerovao da jedan 3.0 šestak može tako malo trošiti.
il presidente
NB Yellow 2004.-2005.
NB FL 2005.-2007.

meni osobno petaci imaju bolji zvuk od šestaka. Nisam čuo puno v8 i v10 motora ali briem da to već nije za uspoređivat. fiatov hgt iz brave i audijev 2.3E. Ja se svaki put naježim kad ih čujem.

sash wrote:- mario gonja hondin kamijon :twisted:

Sasa
Ispravak netocnog navoda, "kamioncic", a samo radi tebe cu 18" na ljeto zamjenti s 20" felgama tako da lakse pređem preko tebe kad ćes sljedeći put satajati nasred Ilice s upaljena 4 zmigavca. :twisted:
Mario ..:Alfa:...
Ex NB Classic Red 1.8 ZG-0180-MM
Ex NB Sunlight Silver 1.6 ZG-2622-AA

mario wrote:Ispravak netocnog navoda, "kamioncic", a samo radi tebe cu 18" na ljeto zamjenti s 20" felgama tako da lakse pređem preko tebe kad ćes sljedeći put satajati nasred Ilice s upaljena 4 zmigavca. :twisted:
Ha dakle ipak si skuzio, ja ti jos masem ali nisam bio siguran da li si me registrirao... :-D

Sasa
NC RC 2.0 mit alles - #BlackBetty (ZG0504AS)
OLD: 2x NB 2001 1.8 crvena - Sepet(ić) TNG / Sepet(ić)