Dellboy wrote:je je... cijena je ok. Čak se bi se još dala i spustit, samo šta nemam te pare :)
Cijena vrlo vjerojatno ide dolje jer se ova vec neko vrijeme (barem od jeseni) vrti po oglasniku...

Rostilj i hadtop mozes zdilati pa si tako povratiti 500-1000 eura, ovisi - rostilj okines za 100 eura (novi je 200), a novi hardtop kosta 1.500 eura ali za polovni nemoj pretjerivati sa cijenom jer ga neces prodati (nije da ljudi trce da ga kupe jer je u osnovi nepotreban).

Dobar pocetak ti je procitati NB sekciju foruma od A do Z - svasta ces saznati, a i ako negdje zapnes ili trebas pomoc oko kupnje ili isprobavanja neke koja ti se svidi, pitaj...

Sasa
Last edited by sash on 17.03.09. 22:49, edited 1 time in total.
NC RC 2.0 mit alles - #BlackBetty (ZG0504AS)
OLD: 2x NB 2001 1.8 crvena - Sepet(ić) TNG / Sepet(ić)

2 sash

upravo na taj način bi i ja svoju volio pronać :)

jedno quicky OT pitanje: Jel ima razlike u veličini diskova između 1.6 i 1.8?

Dellboy wrote:jedno quicky OT pitanje: Jel ima razlike u veličini diskova između 1.6 i 1.8?
Ne, barem ne kod nas.

Doduse, postoji NB 1.8 Sport sa sportskim ovjesom i vecim diskovima, ali ne vjerujem da takvih ima kod nas - recimo, moja na naljepnici u vratima ima tu oznaku Sport, ali nema sportski ovjes niti ima vece diskove... kod nas je to samo ime bez posebnog znacenja.

Mazdaspeed Miate naravno imaju vece diskove, ali toga ima samo u USA i Japanu.

Sasa
NC RC 2.0 mit alles - #BlackBetty (ZG0504AS)
OLD: 2x NB 2001 1.8 crvena - Sepet(ić) TNG / Sepet(ić)

sash wrote:
Dellboy wrote:je je... cijena je ok. Čak se bi se još dala i spustit, samo šta nemam te pare :)
Cijena vrlo vjerojatno ide dolje jer se ova vec neko vrijeme (barem od jeseni) vrti po oglasniku...

Rostilj i hadtop mozes zdilati pa si tako povratiti 500-1000 eura, ovisi - rostilj okines za 100 eura (novi je 200), a novi hardtop kosta 1.500 eura ali za polovni nemoj pretjerivati sa cijenom jer ga neces prodati (nije da ljudi trce da ga kupe jer je u osnovi nepotreban).

Dobar pocetak ti je procitati NB sekciju foruma od A do Z - svasta ces saznati, a i ako negdje zapnes ili trebas pomoc oko kupnje ili isprobavanja neke koja ti se svidi, pitaj...

Sasa
Stigao sam negdje do T (turbochraged miata) mislim. :D

Očito da je onda promjenila prilično vlasnika pa je motor u banani zajedno sa interijerom...
Uglavnom je pravilo jači motor veći diskovi, a primjetio sam da su u nje u oba modela slične veličine ako ne i isti. To je za svaku pohvalu da na 110 konja i 1000kga stave diskove sprijeda i odzada. Danas vidim suzukia grad vitaru sa bubnjevima odzada. Pa pobogu taj suzuki još nije počeo ugrađivat diskove na zadnje kotače. :roll:

to sa diskovima i ostalim pizdarijama ti je vrlo jednostavno - kol'ko para tol'ko muzike...
NB FL Magic - ZG*9999AH

Vozio Caterham. Reko vlasniku da inače volim MX-5 i da ima jedan krasan koji stoji u Gundulićevoj.

Reče on, pa to je od mog sina. Odlično, rekoh, kad ga bude prodavao nek se prvo meni javi!

Tako je i bilo. Rest is histori.

Fora je u tome što je to Twin verzija, meni osobno najbolja. 1.6 motor (više voli okretaje i bolje zvuči i k tome ne ide značajno slabije od 1.8) i platneni krov, plavi.

Prije toga vozio sam apsolutno sve verzije. Ali taj srebrni Twin najduže, nekih 40.000 km na mratonskom testu. :-D
Porsche 911 obična je Buba s još dva cilindra
www.vwbuba.hr
www.evo-magazin.com

vozila boorninu...zaljubila se (u miatu, ne u boornu :smt110 )...pretražila oglasnike...izvukla na papir brojeve telefona i počela zvat...

moja je bila druga sreća (s obzirom da znamo što se desilo viktorovoj)...teta u karlovcu ju prodavala...kupila...

i to je to... :D
- ZG 1209 NK -
Image

1. Kupila Clio 2000.god. i tri mjeseca nakon toga zaljubila se u moju Mazdicu :smt007 ......
2. Nisam imala odma love da ju kupim...... :cry:
3. Čekala i skupljala lovu...... :(
4. I još čekala i čekala i skupljala lovu..... :(
5. 2002. god. upisala fax "pod stare dane" da se iskupim za sve grijehe u malodsti.... :twisted: :(
6. Učila, učila, učila.....nema šanse za ludovanjem i skupljala lovu.... :twisted: :(
7. Cijelo jebeno vrijeme slinila po svim MX-peticama po svuda, kukala kad ću ja imat takvu..... :-D
8. Diplomirala u 12.mj.2006..... :D
9. U 1.mj. 2007. otišla u dučan (Molydon) i onako :twisted: naručila moju Crvenkapicu, uplatila lovu i čekala ko idiot :x do 09/06/2007 origigi Crvenkapu iz JP
9. Crvenkapica stigla :D , upoznale se i od tada smo u trajnoj i istniskoj, nježnoj vezi :smt007 :smt008

Eto. :-D
RC 1.8i Revolution Copper Red, 2007 ZG4477RC
http://www.flickr.com/photos/miata007/

uffffff

ja sam svaki dan sve nabrijani... nastavi li ovako završit ću na odvikavanju. Nastojim držat za sebe da skupljam lovu i da ću je uzet ali neide :cry:

Odužit će se to moje skupljanje kako je krenilo... kriza je znate :D

Dellboy wrote:uffffff

ja sam svaki dan sve nabrijani... nastavi li ovako završit ću na odvikavanju. Nastojim držat za sebe da skupljam lovu i da ću je uzet ali neide :cry:

Odužit će se to moje skupljanje kako je krenilo... kriza je znate :D

A znaš kako se kaže jel važnije imati ili biti?

Da se u Hr negdje povoljno mogla iznajmiti miata za recimo 4 vikenda godišnje mislim da ne bi uopće razmišljao o kupnji. Taman prije nego sam kupio svoju naletio sam na rent a mx-5 u Beču, a kako sam se prošle godine tamo dosta često motao nešto sam kombinirao i s tim. Ima ih za najam i u Frankfurtu, a bila je jedna stara (NA?) i u Dubrovniku.

Pronjuškaj malo da li svoju strast možeš na tako neki način konzumirati, posuditi od frienda ili sl. a to ti je i dobar reality check da vidiš da li je to to ili te možda i ne oduševljava toliko koliko ti se čini iz sadašnje perspektive, i zahtjeva velike žrtve od tebe. Za 10k EUR se može proputovati pola svijeta, vjeruj mi to je iskustvo koje posjedovanje 5 miata ne može nadomjestiti.

Imati ili biti....

@iwam... za 10 k eura mogu u mjesec dana proputovati cijeli svijet da... ( toliko bi mogao bit na godisnjem u najboljem slucaju kad bi se zvijezde na nebu poklopile ), a miatu vozim na posao svaki dan...

U ovih 6mj sto je imam toliko sam se navikao na taj zvuk motora, taj osjecaj stopljenosti sa asfaltom da dok stanem pored nekog SUV-a mislim si kak mu je kotac veci od mog auta... i iskreno da ti kazem nikakvo proputovanje od mjesec dana po cijelom svijetu ne bi moglo zamjenit gust voznje u miati dok svaki dan idem na posao, i vozikam se preko vikenda... :)))))

Eto bio sam bez mazde dva dana igrom slucaja, i jucer sjednem opet u miatu nakon 2 dana vozikanja puntom... osjecaj je nezamjenjiv... :D wruum wruuum..

A to da si idem iznajmit auto na par vikenda... wtf? Vozit/koristit tudje i svoje nije isto... moja miata je moj micek, i mrsko mi pomislit da netko drugi sjedi u njoj osim mene... :oops:

p.s.
I kaj se tice proputovanja, cak jebeno razmisljam zaletit se autekom do francuske, pa engleske...sam moram nac nekog ko bi se vozikao samnom, jer neda mi se sam jurcat po cestama... :-D
NB FL Magic - ZG*9999AH

Hm, vidim Ivana brani boje NC-a pa se i ja javljam.
Čudno je to, cijeli život podsvijest brije na roadstera, svijest viče ne i ne i daj se uozbilji. Nikad nisam zapravo i ozbiljno brijao na automobile do svojog nedavnog prosvjetljenja sa 31 g. Sad godinu dana kasnije sam novi čovjek koji je ponovo učio vozit, no ajmo ispočetka.
Par je krivaca za moju bezuvjetnu ljubav miati, ok i boxteru ali to kasnije; moj frend s golfom gti V koji me i zarazio s pravim automobilima (gti V je jedini golf koji cijenim), zatim j*****i časpois evo, hrvatsko izdanje, koji pršti luđačkim entuzijazmom koji je prezarazan i čak slučan susret s tomuradom u mlinarici koji je frendu s golfom dao savjet u vezi otvaranju traga i zaturu, ej, o čem ovi pričaju, zakon!!! Uglavnom ti i takvi, redovni i slučajni luđaci, u pozitivnom smislu, su utjecali na mene.
Prije godinu dana na zagreb auto showu sjednem ja u miatu, čavrljam sa zgodnom hostesom i pitam ju za cijenu. ;) i tak mislim si ja pa mozda...
Nakon tog dana obišao skoro sve mazdine salone u zg i nasao u jurkovića jednu spremnu za van, odmah, to je bilo ključno. testni model 1.8 revolution, prosao 2000km, uzimam.
Tad jos nisam ni znao da je miata tako dobar i bitan automobil, ovo je bilo čisti osjećaj u želucu, leptirići. Nisam ni znao je li dobra, loša, bolja ili gora od NB, samo daj.
Dali mi dobru cijenu, nažicao free alu papučice i odmorište za nogu, kromiranu plastiku za rolbar i 1.5.2008. vozim.
ostalo je ...sve.
Danas, godinu dana poslije skoro 20k km vožnje većinom vikendom i k****nja kak bolje leži neg gti u zavoju učinili su svoje.
Bolestan sam i zaražen, nadam se da ću takav i ostati.
ZG 4701 DO
NC 1.8 copper red