Jesi mu se pohvalio da si president?
Maloprije dosao sa svojom novo kupljenom NB iz Osijeka i sretan sam ko malo prase. Steta sto se nisam uspio vidjeti sa Pavicem.
Puno posla, ali bas to sam htio.
:-D
Kisa me prala do Pitomace i onda sunce.
Krov dolje, smjesak gore.
Bolje biti malo lud, nego malo pametan!
Miata NB 2005-2008
Boxster S, 2009-2016
Miata NB 2016-

Koju si uzeo? Bila na njuškalu?
A ja baš mislio da ćeš dovest nešta izvana...

BTW; čestitke i nek te služi kak spada! :smt023
'91 Nissan Primera SR20DE

Ja sam svoju kupio prije mjesec dana. Da nisam, o ovoj bih svakako pregovarao. Sviđa mi se boja i to što ima klimu. Ova naknadno stavljena plastika je nepotrebna i nagrđuje izgled. Velik minus je što joj nedostaje Mazda značka na prednjoj haubi. Prosudbu o motoru prepuštam automehaničaru kojeg vodim sa sobom za svaki ozbiljni razgled.

Inkspot wrote: Maloprije dosao sa svojom novo kupljenom NB iz Osijeka i sretan sam ko malo prase.
S nestrpljenjem očekujem opširno izvješće :lol:

bagijaner wrote: eno bas sa vlasnikom mejlam. reko sam mu da dodje na forum.

kajaznam, te plastike se maknu, vrate se neke normalne felge (17 imho 2 much), mozda popravi koja sitnica i to je to. ak nije omotana oko bandere, nema tu sta bit. i ofkros ak je motor "normalan"
Kad probam bilo čiji auto, ne gazim ga, smatram to općom kulturom. Ova zelena mi je lijepo primala gas iz lera, ali mi je stalno nekako oklijevala tamo negdje između 2 i 3000. Možda je to lako rješivo, ali bio sam odlučio da neću auto s jasno vidljivim pitanjima ni na motoru ni na karoseriji. A možda i nije jednostavno čim je auto u prodaji, a to nije riješeno. Sad vidim na oglasu da je u međuvremenu još ulagano u stanje motora.

Kad sam našao svoju plavu, znao sam praktički odmah da je to ono što sam tražio. Naravno nema garancije da me nešto neće snaći po putu, ali u trenutku probe sve se vrtilo kako treba, klima je hladila, krov nije puštao i nije bilo vidljive hrđe na kritičnim mjestima iako je bilo očito da je auto bio udaren straga i farban.

Tako je bila i jedna u Rijeci, osjetno viša cijena od ostalih, 1.6, klima, tvrdi krov, malo km, prvi vlasnik, rečeno super stanje. Ispostavi se da nije prvi vlasnik, da je km nekih 10000 više od navedenog u oglasu i da na jednom jestu ima trulež na pragu... E jbg...

Pa jel ima neka koja je u savršenom stanju i da je na prodaju.Mislim da nema,a ako slučajno ima onda je cijena suluda.ja sam svoju platil 3800 s tvrdim krovom,sve su kugle bile vriti i to me nije došlo ni soma kuna .Ko zna možda bude još nekaj,al auto ide,krov ne pušta ,ima malo hrđe na jednom mjestu i ja zadovoljan.One spojlere sa strane sam hitil iza šupe ,jer mi je ljepši bez tih plastika,Jedino kaj još moram uložit je 2 dinski radio i mrak,za penzića čist dosta...
Zeleni Pizdek NB ZG-9072-FR

Kupio sam jednu od opcija koju sam htio. Prva je bila NBFL sa klimom iz vana, druga opcija jeftinija NB ili FL u Hrvatskoj koju mogu srediti.
Znamo da su slabe točke krov i pragovi. Skoro na svakoj. Cemu davati puno vece iznose kad ce uskoro doci ti problemi na naplatu?
Uglavnom, NB, 1.6. prva serija NB-a, 98 godina.
Dobre strane, odlicno sacuvana unutrasnjos, ali nevjerojatno dobro.
Motor takoder odlican, nove zimske gume, novi akumulator, servisna knjiga.
Lose strane, treba promijeniti krov i srediti pragove, takoder felge su vec lagano oljustene, potrebno ju je ispolirati.
Cijena sramotno niska. 1300 EUR
:twisted:
Miata NB 2005-2008
Boxster S, 2009-2016
Miata NB 2016-

Vau, gdje si to našao?? :shock:

Po meni, stvarno dobra kupnja, bez obzira na nedostatke. Pošto je niska početna cijena, sada možeš uložiti i složiti auto kak treba!

Inkspot - pikčers! :-D
NC RC 2.0 mit alles - #BlackBetty (ZG0504AS)
OLD: 2x NB 2001 1.8 crvena - Sepet(ić) TNG / Sepet(ić)

to je stvarno dobra cijena...sad sve pocupat van i napravit si igracku za stazu :-D
DIJELOVI NA i NB
miata 1.6 NA turbo
mx5 1.8 NB turbo

0915829719

Svakakve ideje mi se motaju po glavi za napraviti.
Ali ono sto je prvo su pragovi,krov i servis.
Pragove ce raditi frend. Izrezati, spigati novi lim, zastiti, raditi ce i onaj dio kod blatobrana i farbanje oba djela komplet. Pragovi, blatobran, cijeli dio do gepeka. Nema fuseraja. Da to rijesim za dugi niz godina.
Krov takoder kompletno drugi. Ovaj je pun rupa, te ga za prvu ruku polijepio ductom na nekim mjestima.
Servis standardno. Ulje, filteri, svijecice, kablovi. Mozda zupcasti,vodena. Trebam vidjeti kod mehanicara, ali motor je u odlicnom stanju. Fino povlaci i posteno ga testirao od Osijeka do Zagreba.
Inace se skoro frapirao kad digao haubu. Dugo to nisam vidio. Na motoru nista nije dirano, nema tragova ulja niti niceg. Samo prst debel prasine. Nevjerojatno.
Covjek bio skroz fer. Stavio nov akumulator prije tjedan dana, nove gume, ostavio mi pola tanka benzina i za kraj takoder nevjerojatno napunio mi posudu za pranje stakla do vrha, jer kao zna da idem na dugi put pa da imam.

Kaj reci osim #Slavoncisuzakon

:-)
Miata NB 2005-2008
Boxster S, 2009-2016
Miata NB 2016-

Pa jbt., ovak na slikama super izgleda! Znam da se na fotkama ne vidi pravo stanje, ali ono... Nije loše!

Vidim da su podizači stakla na žgance. :-D Jel ima ABS? Ili je ono, vulgaris Miata bez ičega?

Raziel wrote:Pa jbt., ovak na slikama super izgleda! Znam da se na fotkama ne vidi pravo stanje, ali ono... Nije loše!

Vidim da su podizači stakla na žgance. :-D Jel ima ABS? Ili je ono, vulgaris Miata bez ičega?
Vulgaris. Nema abs i nema podizace.
Dakle, weight reduction. Haha
Prve su izgleda bile sve takve.
Miata NB 2005-2008
Boxster S, 2009-2016
Miata NB 2016-