Ma nema šanse da su 5-6 hiljada ojra davanja s obzirom na nizak c02...s tim da njihova serijska oprema je brijem ko nasa druga, treca

hrcko wrote:Ma nema šanse da su 5-6 hiljada ojra davanja s obzirom na nizak c02...s tim da njihova serijska oprema je brijem ko nasa druga, treca
Pa i je, jer ti sva ta davanja idu na osnovnu cijenu koja je prilicno velika. Tako da bi mozda usparao soma eura, a mozda niti toliko kad bi uzeo troskove puta
Bolje biti malo lud, nego malo pametan!
Miata NB 2005-2008
Boxster S, 2009-2016
Miata NB 2016-

po kolicini co2 ti se uzima postotak na cijenu (procjena) auta. npr na NC 2.0 je 18% na cijenu auta jer ima skoro 190 co2, te bi te uvoz za neku jeftinu NC ispao oko 3000-3500 eura sto nikako nije isplativo.
EX ZG-4798-EN NB FL 1.6
RI-566-UK NC 2.0
Pons :)

S obzirom na sve navedeno, rekao bih da je ovj auto bio do prije mjesec dana u Auto Jurkoviću...oprema štima, kilometraža štima, ovijes spušten oprugama štima, mrvicu veći profil gume također, antena podignuta samo na pola.
Tada joj je bila istekla registracija, a sada je friško regana.

Imam broj šasije od te iz Auto jurkovića, a za ovu ga ne mogu provjeriti preko HUO jer je očito prije dan- dva registrirana.

Rekao bih da je netko samo stavio naljepnice da napravi tobože neki limited edition, jer ima na netu baza svih edicija miate, a i da je ovo bilo isključivo za europu, bilo bi takvih na mobile.de.

Ako sam u pravu, onda pola napisanog u oglasu ne drži vodu, ali provjeriti ćemo za dan dva kad bude vidljiv broj šasije na netu.

Evo sad sam zvao tipa i dobio broj šasije. To je taj isti auto koji se prodavao u Jurkoviću.
Ima zapis servisa od 11.4.2013. auto je tada imao 143363 km.

Prijašnja vlasnica je rekla da je auto bio kod nje par godina, a da je kupljen od obitelji iz Pule, a ja se ne sjećam da sam ga ikad prije vidio u Puli.

Znači ovaj vlasnik je barem 3.
Još je i spomenuo da je radio u Mazda servisu...inače auto se prodavao za nekih 40-ak t kn, vlasnica je bila rekla da bi i spustila cijenu. Osim registracije i naljepnica, i dobrog pranja, vidim da ništa posebno nije napravljeno.

I još nešto, profil guma je malo viši pa gume malo stružu kod skretanja, to mi je rekao jedan gospodin koji je bio pogledati moju a prije toga je vozio tu crvenu dok je bila u Zagrebu.

Super, fala.
Koji biznis. Kupis auto, operes, stavis par naljepnica i soma eura cijena gore.
Inace, solidan autic. Jedna od najboljih NBfl u RH.
Bolje biti malo lud, nego malo pametan!
Miata NB 2005-2008
Boxster S, 2009-2016
Miata NB 2016-

Inkspot wrote:http://www.njuskalo.hr/auti/mazda-mx-5- ... s-19582166

Nikad cuo za tu limited seriju.
Neki info?
NB FL Sport Limited ne postoji.

Postoji Sport koji je rađen za UK (i možda još negdje) i čiji sadržaj generalno odgovara ovome što je u oglasu: "Added for top models (designated 'Sport' in the U.K) were 16-inch (410 mm) wheels with 205/45VR16 low-profile tires, larger brakes at the front and rear, additional chassis stiffening braces, a limited slip differential, a 6-speed manual gearbox, Bilstein suspension and leather seats. The upgraded tires and suspension allowed the new model to pull 0.91 g in lateral grip in tests by Car and Driver magazine. The body was strengthened, gaining 16% in bending rigidity and 22% in torsional rigidity. With the minimum of options, the 2001 model weighed 1,065 kg (2,348 lb)."

Postoji NC Sport Limited Edition (za starkelje: onaj koji sam ja vozio u USA) i koji jest proizveden u 3500 komada, ali opet - to je NC 2.0, a ne NB FL.

Palo mi je na pamet da je možda riječ o nekom njemačkom posebnom modelu (jer je HR ponuda često vezana za DE), ali nije: http://www.mx-5.net/mx5germany/www.mx5- ... -200_.html
Last edited by sash on 3.07.16. 13:27, edited 2 times in total.
NC RC 2.0 mit alles - #BlackBetty (ZG0504AS)
OLD: 2x NB 2001 1.8 crvena - Sepet(ić) TNG / Sepet(ić)

Goldin wrote:Inače, evo linka otprije mjesec dana.
http://www.njuskalo.hr/auti/mazda-mx-5- ... s-18952311
Pohvala detektivu Goldinu!

Auto je zanimljiv, ali cijela priča je tako rvacka...

Mogao je bez ove fejk naljepnice na vratima (a i bez ove kvazi limited pločice), a umjesto toga popraviti npr. antenu...
NC RC 2.0 mit alles - #BlackBetty (ZG0504AS)
OLD: 2x NB 2001 1.8 crvena - Sepet(ić) TNG / Sepet(ić)

sad gledam, pa mi nije nešto najjasnije - 1.9 motor?
a imam negdje u podsvjesti da sam vidio nekoć prije i na mobileu par komada koja su imala navedenu istu motorizaciju...

o čemu se tu radi?
OS-142-HE