imadjer wrote:http://www.njuskalo.hr/auti/mazda-mx-5- ... s-19739893

Zna li netko nešto o ovoj mazdici?

Izgleda odlicno a piše vlasnik: treći i više :cry:
Na prvi pogled bas i ne obecava. Svakako je dobro pregledaj. Hrda, trulez, krov, ovjes. Nema neke opreme.
Dosta visoka cijena. Realno, max 3 000 eur
Bolje biti malo lud, nego malo pametan!
Miata NB 2005-2008
Boxster S, 2009-2016
Miata NB 2016-

Zmazan , pun prasine, gume u kurcu, rezervar na nuli . Pepeljara izbjedila kao da je od kamena.

Ako ovaj volan ima 130 tkm , nabijem se ja na kurac

Prednja tablica plastična, zadnja kao kromirana , majko moja

Brinuo se o autu nikako

Auto iz Velike gorice, karić auti :)
DA , jel to konzum :)

mik wrote:
Ako ovaj volan ima 130 tkm , nabijem se ja na kurac
Jedan od najjacih komentara ikad. Hahaha
Miata NB 2005-2008
Boxster S, 2009-2016
Miata NB 2016-

mislim da se ta vec dugo prodaje ako se ne varam.. po slikama auto iizvana izgleda okej al iznutra tak ta... krov je vec sruga prica, jasno se vidi da je guma na vozacevoj sajbi potrgana i visi.. dakle imas kabrio koji ne vozis po kisi ;)
EX ZG-4798-EN NB FL 1.6
RI-566-UK NC 2.0
Pons :)

Pons_MX5 wrote:mislim da se ta vec dugo prodaje ako se ne varam.. po slikama auto iizvana izgleda okej al iznutra tak ta... krov je vec sruga prica, jasno se vidi da je guma na vozacevoj sajbi potrgana i visi.. dakle imas kabrio koji ne vozis po kisi ;)

Kak ste to uspjeli zamjetit? Pa na kojoj slici? Fakat nemam istrenirano oko za ove miate! :-D
Jos puno zganaca.

Koliki je to problem i kolika investicija ako znate mozda?

Pretpostavljam da nebi trebao ocekivati savrsenu miatu za 25 000 kn, ili sam u krivu? :shock:

Da, vidi se da guma visi. No ne mora biti da je potrgana. Kod mene je isto malo visila (ne ovoliko doduše), ali trebalo ju je sam dobro namjestiti natrag na nosač, što bivši vlasnik nije očito znao jer mi je rekao da tu malo ulazi voda. Kak sam to namjestio, ne ulazi ništa.

Nemoj se previše brinuti što ne vidiš neke stvari. Pons je stara iskusnjara, pa zna na što treba obratiti pažnju. :-D

Ne, ne možeš očekivati savršenu. Sve su to već stari auti, često i manjkavo održavani. Pogledaj ih što više (možda i one skuplje, čisto da vidiš da li su toliko bolje od ovih jeftinijih) i izaberi onu koja ti najviše odgovara. I onda riješavaj nedostatke (kojih će sigurno biti) i uređuj po svojim željama i mogučnostima.
'91 Nissan Primera SR20DE

Ima svakako gresaka. Ako ju dobijes povoljno isplati se ulagati. Gledaj uvijek krov, tragove hrde, da nije razbijana, airbagovi, unutarnji prekidaci da rade (nisu prejeftini), ovjes. I naravno motor. Fini rad bez stucanja i plavog dima. Realno, ova je cca 3 soma max.
Miata NB 2005-2008
Boxster S, 2009-2016
Miata NB 2016-

Raziel wrote:Da, vidi se da guma visi. No ne mora biti da je potrgana. Kod mene je isto malo visila (ne ovoliko doduše), ali trebalo ju je sam dobro namjestiti natrag na nosač, što bivši vlasnik nije očito znao jer mi je rekao da tu malo ulazi voda. Kak sam to namjestio, ne ulazi ništa.

Nemoj se previše brinuti što ne vidiš neke stvari. Pons je stara iskusnjara, pa zna na što treba obratiti pažnju. :-D

Ne, ne možeš očekivati savršenu. Sve su to već stari auti, često i manjkavo održavani. Pogledaj ih što više (možda i one skuplje, čisto da vidiš da li su toliko bolje od ovih jeftinijih) i izaberi onu koja ti najviše odgovara. I onda riješavaj nedostatke (kojih će sigurno biti) i uređuj po svojim željama i mogučnostima.
Covjek mi je poslao dodatne slike i auto izgleda poprilicno uredno osim sto je malo prasnjav. Na tim slikama guma izgleda uredno na mjestu pa sam ga pitao dali je to strgano i jeli on to popravio. Meni se auto cini solidan, a cjena nije losa. Ja osobno obozavam projekte i trazim jedan projekt u Mazdi koju bi kupio tako da mi nije problem slagati auto i prilagodavati ga sebi. Jedino sta gledam su zdravi motor i zdrava limarija. Ostalo, manje - vise. Interijer se bar da jeftino srediti (tapecirung i sl.)

:-D

gledaj samo jel razbijana I hrdu...tj, kupi sto jeftiniju da ti ostane vise para za sredivanje prednjih frame railova

ostalo sta nevalja se nade za kikiriki na engleskim facebook grupama...tako ako je nesto neispravno nije veliki trosak, ali dobro za daljnje cijenkanje

A i pomaze pricekati prve pahulje snijega kad ce pasti cijene.
;-)
Miata NB 2005-2008
Boxster S, 2009-2016
Miata NB 2016-

imadjer wrote:
Na tim slikama guma izgleda uredno na mjestu pa sam ga pitao dali je to strgano i jeli on to popravio.

:-D
Malo UHU ljepila radi cuda. Ili drzi vodu dok majstori ne odu. :-)
Miata NB 2005-2008
Boxster S, 2009-2016
Miata NB 2016-

Ovih dana idem bacit oko na auto
Poslikao mi je čovjek detaljno pragove, lukove, blatobrane i na oko auto nema ni mrvu hrđe.

Veli da je gumu na krovu zamjenio.

Mislim da mi se isplati ići pogledati bez obzira na put do Slavonskog Broda od Zg. :-D