nik wrote: Ja tu veću krutost karoserije kod NBFL osjetim, ona je za četvrtinu kruća od NB,
Sve 5, samo mi nije jasno kak si dosao do 25% kruce, imas mjerac krutosti? :D
Ja bi cak rekao da si sjedio mozda u razjebanoj nb a novijoj nbfl i da zato to tvrdis. Ugl ja ne vjerujem da to mozes primjetit.

Nije baš 25 %
ali je 16 % axialno i 22% torziono
ta razlika se osjeti - isto kao i kočnice
puno su bolje na FL nego na NB
EX: ZG-3979-Ah

mcclarion wrote:Nije baš 25 %
ali je 16 % axialno i 22% torziono
ta razlika se osjeti - isto kao i kočnice
puno su bolje na FL nego na NB
Eto, sad ja više ne moram vaditi točne tehničke podatke od tvornice. Razlike itekako ima, samo one nekome znače puno, a nekome malo. NBFL je dosta modificiran i poboljšan u odnosu na NB (ali i dalje u okvirima old school filozofije izvorne miate) te kao takav još kompletniji i bolji auto od NB, iako je i NB i više nego dobar, ali nikako ne stoji da su to isti auti.

Osim sto ne vidim po cemu je ovo toliko jedinstven primjerak :twisted: cini se OK. Naime, nije nikakva posebna edicija, obican NB 1.8 2001. kojem je vlasnik dodao stylebar i ringove oko ventova.

Vidim da je auto negdje Tresnjevka/Jarun, pa ako hoces mogu ja otici s tobom baciti pogled.

Inace, madtihi je ovdje regan... nije puno postao, svega 3-4 posta. Evo ti prvi kad je kupio auto:
viewtopic.php?t=3103

Sasa
NC RC 2.0 mit alles - #BlackBetty (ZG0504AS)
OLD: 2x NB 2001 1.8 crvena - Sepet(ić) TNG / Sepet(ić)

dapače ako se odlučim za nju volio bi da netko konkretno ide još samnom pogledat auto...
ja sam još novi pa neznam te edicije i sl.
imaj na umu da su mi folcke cijeli život na dvorištu :D

sash wrote:...obican NB 1.8 2001. kojem je vlasnik dodao stylebar i ringove oko ventilacije
Ima klimu, što je dosta rijetko, a plus je i ako je zamjenio gume oko vrata na soft topu, to je na svim NB dobrodošla investicija.

Treba ga dobro pogledati, na slikama izgleda ok.
Ex. NB 1.8, Brilliant Black, ZG-8884-AA

Cijena je jako mala, mislim ako auto nije groblje odnosno ako je dobar. Očito nisam u toku s cjenama, kaj su sada miate postale jeftilen?

ak bude mogućnosti volio bi da netko s foruma ide samnom kad bum odlučil realizirati kupovinu(i mislim ju na servis odfurat da ju pregledaju)

kolko sam vidio auto je fkt u dobrom stanju za svoje godine...pragovi su jedino počeli malo pikat što mi je dečko odmah napomenul

matija0311 wrote:ak bude mogućnosti volio bi da netko s foruma ide samnom kad bum odlučil realizirati kupovinu(i mislim ju na servis odfurat da ju pregledaju)

kolko sam vidio auto je fkt u dobrom stanju za svoje godine...pragovi su jedino počeli malo pikat što mi je dečko odmah napomenul
Pragovi su klasična bolest na NB, to trebaš sanirat ako ga uzmeš.

Ja bih radije imao NB, bolje se vozi nego NC, ali vraga kad ne stanem u nju.
2006 NC 1.8, črlena

Mislim da je ,dobra ideja da
batina i bog :) ide s tobom

Izgleda ok, na slici.

Vidi malo lak , navuci foliju od kutije cigareta na kazi prst i srednji i prednji preko laka kad je opran pa vidi osjetis li mrvice na laku.

Ili je lakiran ili ima željezne prasine na sebi, tek toliko dali je to održavano ili ne.

Treci vlasnik , ti bi bio četvrti mislim da je to dosta na ovaj broj kilometara. Svako se '' izživi pa proda''

Diskovi mjenjani, na 99.000 km , malo rano ?

Koji je to veliki servis na 90.000 km , ?? znas se sta je veliki servis , pumpa vode, zatezaci remeni itddddd veliki je na 150.000 ? zar ne

Svjetla za maglu ? misli ocito na straznje svijetlo.

Mozda malo ''kakam'' al kad se jednom opeces ''pusem na vatru na slici'' :)

Klima ok, ali ne presudno.

Uglavnom sretno. !

matija0311 wrote:eto to su stvari koje ja kao laik za te aute neznam :D
Veliki servis na MX-5 je uobicajen termin za taj redovni servis na 90.000.

Veliki jerbo kosta kao sv. Petra kajgana u sluzbenom servisu (a i opsezniji je trosak i kad radis van mreze kod nekog mehe), pa to ljudi napomenu u oglasima da se zna da se nije skrtarilo na odrzavanju i da kupac to ne mora iskesirati nakon sto kupi auto.

Pragovi nisu poseban problem, opcenito je to boljka svih NB/NB FL modela - sto zbog Mazdinog sjeba zbog kojeg hrdjaju iznutra (varijanta A), sto zbog same cinjenice da je auto nizak pa po njima stalno udaraju kamencici s ceste i jedu lak pa hrdjaju izvana itd. (varijanta B).

Kao sto rekoh, ako ides u ozbiljnu kupovinu javi se, otici cu s tobom pogledati.

Sasa
NC RC 2.0 mit alles - #BlackBetty (ZG0504AS)
OLD: 2x NB 2001 1.8 crvena - Sepet(ić) TNG / Sepet(ić)