Re: Jedna nova u oglasniku

wh15tler wrote:
15.01.20. 18:03
Što je više gledam to mi se više sviđa i iznutra i na van. Zna li netko da li je od nekog sa foruma? Nisam vidio u 40-tak stranica što sam pročitao od ove teme.
Išo bi je gledat idući tjedan pa možda odmah ćopit ako je dobra, samo što ne znam kak to ide s neregistriranim autima.

wh15tler wrote:
16.01.20. 22:37
wh15tler wrote:
Što je više gledam to mi se više sviđa i iznutra i na van. Zna li netko da li je od nekog sa foruma? Nisam vidio u 40-tak stranica što sam pročitao od ove teme.
Išo bi je gledat idući tjedan pa možda odmah ćopit ako je dobra, samo što ne znam kak to ide s neregistriranim autima.
Ne znam povijest auta, ali ta mi trenutno izgleda najbolja od svih NB na oglasima. (ako nije već auto onda je oglas najbolji)

Vidi što je na kraju bilo s tim puknutim vjetrobranskim staklom i jel bi ti mogli oni možda obaviti tehnički prvo pa ti platiš, uzmeš reg. i obaviš prijepis. Mogao bi se mislim i sloziti nekakav predugovor za to.

Ako ne onda moraš vaditi probne tablice i kratkoročno osiguranje i ne znaš hoće biti kakvih problema na tehničkom (vjerojatno ne, ali jbg ne znaš 100%). Vezano uz to pitaj koliko je dugo neregistriran tj. koliko stoji.

flipwise wrote:
17.01.20. 01:48
wh15tler wrote:
16.01.20. 22:37
wh15tler wrote:
Ne znam povijest auta, ali ta mi trenutno izgleda najbolja od svih NB na oglasima. (ako nije već auto onda je oglas najbolji)

Vidi što je na kraju bilo s tim puknutim vjetrobranskim staklom i jel bi ti mogli oni možda obaviti tehnički prvo pa ti platiš, uzmeš reg. i obaviš prijepis. Mogao bi se mislim i sloziti nekakav predugovor za to.

Ako ne onda moraš vaditi probne tablice i kratkoročno osiguranje i ne znaš hoće biti kakvih problema na tehničkom (vjerojatno ne, ali jbg ne znaš 100%). Vezano uz to pitaj koliko je dugo neregistriran tj. koliko stoji.
Hvala na odgovoru. Da, i meni se čini najboljom.
Ali taman je netko jučer zakapario, pa će je valjda i uzeti obzirom na stanje auta.
Ako na neku foru odustane, onda pičim na sjever idući vikend.

Makar sve mi se čini da sam ovu rundu spušio, čekat neki drugi primjerak :(

wh15tler wrote:
17.01.20. 08:30
Možda i nije neka šteta. Naime, te žute NB 1.6 su većinom bile novinarske, tako da im početak života nije bio lak. A neke od njih su i kasnije patile kod idućih vlasnika, tako da bez detaljnog pregleda bolje niti ne uzimati.
NC RC 2.0 mit alles - #BlackBetty (ZG0504AS)
OLD: 2x NB 2001 1.8 crvena - Sepet(ić) TNG / Sepet(ić)

sash wrote:
17.01.20. 16:01
wh15tler wrote:
Možda i nije neka šteta. Naime, te žute NB 1.6 su većinom bile novinarske, tako da im početak života nije bio lak. A neke od njih su i kasnije patile kod idućih vlasnika, tako da bez detaljnog pregleda bolje niti ne uzimati.
Pravo zborite, počeo sam malo planirat neki izlet u nemačku ako se ovdje ne pojavi nešto dobrog.
Malo sam kaljkuljiro.. Da se sa uvozom do nekih 5k eura nać solidan primjerak, bar po slikama.

wh15tler wrote:
17.01.20. 19:25
sash wrote:
wh15tler wrote:
Pravo zborite, počeo sam malo planirat neki izlet u nemačku ako se ovdje ne pojavi nešto dobrog.
Malo sam kaljkuljiro.. Da se sa uvozom do nekih 5k eura nać solidan primjerak, bar po slikama.
NB ne moš uvesti, a ako i nađeš dobru NBFL platiti ces masnu trošarinu. Dobra nbfl nije ni tamo jeftina.
Bolje biti malo lud, nego malo pametan!
Miata NB 2005-2008
Boxster S, 2009-2016
Miata NB 2016-

Inkspot wrote:
17.01.20. 19:52
wh15tler wrote:
sash wrote:

NB ne moš uvesti, a ako i nađeš dobru NBFL platiti ces masnu trošarinu. Dobra nbfl nije ni tamo jeftina.
E jebiga sad, onda mi predstoji jedino čekat. Strpljenje me nikad nije išlo

wh15tler wrote:
17.01.20. 20:17
Inkspot wrote:
17.01.20. 19:52
wh15tler wrote:

E jebiga sad, onda mi predstoji jedino čekat. Strpljenje me nikad nije išlo
Imaš sad jednu novu twilight blue NB na njuskalu: https://www.njuskalo.hr/auti/mazda-mx-5 ... s-30541630

Da je moja plava - je.
Da je voljena i sve što ide uz to - je.
Da bih često volio da je neke boje u kojoj bi i prljava izgledala čisto - bi :)

Dakle, najprije ako ova uživo liči na nešto, jer na fotkama i groblja izgledaju dobro, i ako stvarno ima 100k i na vrijeme mijenjen remen (za ovolike godine to je trebalo nekoliko puta), za razmotriti je. Šteta što nije 1.8 :)

Pozdrav Miata ekipi,
Novi sam ovdje.
U potrazi za autom našao sam i ovaj forum i vidim puno zanimljvosti.

Tražim, kupio bih NC, preferiram hard-top u bilo kojoj opciji.
Naravno da je auto uredan, pristojan, bez prerada... što originalnije stanje, i naravno razumna cijena.

Sva 4 primjarka iz oglasa FB, Njuškalo i Index sam vozio u Mazdu servis na provjeru i auti nisu za kupiti.

Ako netko ima nešto za ponuditi, ili zna nekoga, zainteresiran sam.

Tnx,