Ovu iz Karlovca niti za zivu glavu.
Auto je koma
Bolje biti malo lud, nego malo pametan!
Miata NB 2005-2008
Boxster S, 2009-2016
Miata NB 2016-

Svratio da ju vidim.
Doslovce sam pitao covjeka zasto je to napravio autu.
Suma sumarum auto je za dijelove i to mu rekao, ali nije bas bio presretan sa tom informacijom.
Nisam nasao nista pozitivno na njemu, a bas sam se trudio.
Jako bio razbijan, cak na pragovima brdo kita koji je poceo pucati.
Netko ga je farbao penzlom. One dijelove koji poceli hrdati.
Dosta hrde, motor mastan, krov u banani, unutrasnjost unistena, lak se napuhnuo na felgama.
Eto, ima novi akumulator. Da ne kazem da je sve negativno
Last edited by Inkspot on 24.10.17. 18:08, edited 1 time in total.
Miata NB 2005-2008
Boxster S, 2009-2016
Miata NB 2016-

Inkspot wrote:Svratio da ju vidim.
Doslovce sam pitao covjeka zasto je to napravio auto.
Suma sumarum auto je za dijelove i to mu rekao, ali nije bas bio presretan sa tom informacijom.
Nisam nasao nista pozitivno na njemu, a bas sam se trudio.
Jako bio razbijan, cak na pragovima brdo kita koji je poceo pucati.
Netko ga je farbao penzlom. One dijelove koji poceli hrdati.
Dosta hrde, motor mastan, krov u banani, unutrasnjost unistena, lak se napuhnuo na felgama.
Eto, ima novi akumulator. Da ne kazem da je sve negativno

Šteta. Užas. A rekao je sa je nešto malo bila valjda udarena.

Rubrika vjerovali ili ne.
Ova iz ST izgleda kao premija prema ovoj
Miata NB 2005-2008
Boxster S, 2009-2016
Miata NB 2016-

Inkspot wrote:Rubrika vjerovali ili ne.
Dobro da si rekao, uštedio vrijeme i benzin :-D
Ima netko iz Splita ovdje, kome je poznata oca plava, da ne protežem đabe do dole?

outisider wrote:
Ima netko iz Splita ovdje, kome je poznata oca plava, da ne protežem đabe do dole?
Kad kupis auto moze cevapi i cuga.
:-D
Miata NB 2005-2008
Boxster S, 2009-2016
Miata NB 2016-

Inkspot wrote:
outisider wrote:
Kad kupis auto moze cevapi i cuga.
:-D
Ha ha, može. Da sam kupio tvoju srebrnu, ubili bi se u njima već.

ublili bi se u srebrnoj, po tome kakvo je stanje, a ne u cevapima :twisted:
mijenjam softtopove, farbam kociona kljesta, palim kola na guranje, svercam aute, prevozi auspuhe

bagijaner wrote:ublili bi se u srebrnoj, po tome kakvo je stanje, a ne u cevapima :twisted:
Inkspotovu srebrnu, ne ovu sa Njuškala (da ne bi bilo zabune)

U principu sve se isplati sloziti i da se sloziti osim razbijanog auta.
Tu je lagano okret za 180 stupnjeva i bok.
Miata NB 2005-2008
Boxster S, 2009-2016
Miata NB 2016-

Inkspot wrote: Tu je lagano okret za 180 stupnjeva i bok.
drift bitch? bap bap baaaaap
mijenjam softtopove, farbam kociona kljesta, palim kola na guranje, svercam aute, prevozi auspuhe

bagijaner wrote:
Inkspot wrote: Tu je lagano okret za 180 stupnjeva i bok.
drift bitch? bap bap baaaaap
:lol:
Miata NB 2005-2008
Boxster S, 2009-2016
Miata NB 2016-

Da malo dignem ovu temu iz mrtvih - iz Splita sam i mislim da sam naletio baš na ovu MXicu s početka teme. S vlasnikom još nisam razgovarao u živo, ali sam auto vidio i ne čini mi se da vrijedi te novce (užasno je zapuštena, barem za vidjeti onako na prvu).

E sad, pitanja - zanima me imate li kakve savjete na što obratiti pažnju prilikom pregledavanja auta? Shvatio sam da im je hrđa potencijalno bolna točka - postoje li neke specifični dijelovi auta koje bi trebalo pregledati, a koji bi bili lako uočljive laiku poput mene? Pretpostavljam da bi u ovlaštenom Mazda servisu u Splitu mogli/znali uočiti takav tip problema ako bi odveo auto na kontrolni pregled, ali zašto plaćati kontrolni ako postoje neka mjesta na kojima se problemi lako uoče (EDIT: Naravno, mislim auto odvesti na kontrolni ako dođemo do te faze, ovo što pitam odnosi se prvenstveno na stvari koje bi me trebale odvratiti od bilo kakvog daljnjeg razmatranja kupnje).

Nadalje - što se može očekivati po pitanju troškova održavanja 'normalne' miate. Jasno mi je da je riječ o autu starom već podosta godina, ali kometnari koje nađoh na stranim forumima o toj temi stvarno ekstremno variraju - od priča o nepoderivom autu kojem samo treba redovito održavanje (što se i podrazumijeva) do nekakvih pričama o održavanju skupljem od porche boxera (što mi nekako nema smisla, ali eto - da pitam).

Moj plan (barem za sad) bi bio zadržati auto što više u okvirima tvorničkih postavki/dijelova, dakle nikakvi sportski ovjesi, turbo punjači i slične điđe. Pošto je namjeravam kupiti kao drugo auto za gušt i grad kada mi žena ukrade 'glavno', izvorni gušt vjetra u kosi u malom roadsteru i efekt srednjovječnog prdonje s krizom srednjih godina je dovoljan.

Konačno - ova mi se ponuda čini kao dobra alternativa splitskoj mxici pa me zanima zna li tko što o njoj http://www.index.hr/oglasi/mazda-mx-5-1-6/oid/943198

Unaprijed hvala!

Slabe tocke su obicno krov i pragov/blatobrani.
Kod kupnje gledaj da je krov nov, a ne zamjenjen stari starim. To obicno znaci da ces morati uzimati novi, a to ti je cca 500 eur plus dosta zezancije.
Klima je velik bonus, kao i neka oprema auta koju neces morati kupovati dodatno, a zeljeti ces ju sa vremenom.
Tipa Nardi volan, bolji radio, neki kromirani umetci unutra, style bar i sl.
NA/NB motori su poznati po nepoderivosti i ako nema nekih simptoma stucanja, majoneze i slicnog treba bi te dobro sluziti.
Gledaj takoder stanje unutrasnjosti, jer je tesko i skupo traziti dijelove i mijenjati ih.
Odrzavanje je jako jeftino i sa tim nemas problema.
Ako imas kakva dodatna pitanja nemoj se ustrucavati.
Miata NB 2005-2008
Boxster S, 2009-2016
Miata NB 2016-