Re: Fab 9 Tuning narudžba

Shvaćam, to "cirkuliranje zraka" sam mislio općenito jer se spominjao i ventilator, ali i taj Peltier ima isti problem. Blok je vruć, bobina isto, ali problem je što je i okolina u koju ćeš smjestiti hladnjak skoro pa jednako vruća, vrlo brzo će se dogoditi da će i taj mali hladnjak biti na istoj temperaturi kao i bobina...

dboKlc wrote:
3.04.18. 13:21
@ Vedo
Hlađenje bobine možda je problem, a možda i nije. Pozicija na bloku je koma, ali to možda nije jedini uzrok.
pozicija i prihvat bobine je na glavi :-D

ovo za cops stoji u kombinaciji sa standalonom je isplativije više ,jer nakon ugradnje pa podešavanje pa na valjke ....al ovako od fab9 pnp solucija za oem ecu je uredu samo eto ,fino košta i nedaj bože ode ti jedan cop ako nije generican kao tipa od toyote i slicnih morat ces opet fab9 kontaktirat i jebada drž nedaj...plus na tu cijelu pricu dolaze carina i šiping..al eto ja bi uvijek diy ako idem tom solucijom :)
Vedo wrote: svakako ću trebat sugestiju ili nečiju pomoć odakle najbolje uzet tih 12V za napajanje.
imaš 12v izvora kolko oces ...kad vec razmišljate o toj kemiji sa hladnjakom ,ja bi povuko iz nutra zice uzeo bi switched 12v tipa od upaljaca i poslao na hladnjak ...između mozes ubacit i 15 amperni prekidac ako tipa ne zelis da ti radi svakim okretom kljuca vec zelis solo paliti po zelji ...mozes tipa staviti i nekakav termolement koji bi na temelju temperaturne osjetljivosti reagirao i spojio krug...mogucnosti su beskonacne no pitanje je nakraju estetike dal tak nes nakaradno bi pozicionirao na nosac bobine..pa u mom slucaju pošto patim na svaki detalj da je savršen ..ja bi rađe išao solucijom cops-a :-D
DIJELOVI NA i NB
miata 1.6 NA turbo
mx5 1.8 NB turbo

0915829719

Miataoldschool, hvala ti najljepša na razmišljanjima i smjernicama. Svakako će biti od velike pomoći pri možebitnoj igri s hladnjakom. :)

Meni izgled ispod haube nije primaran tako da nema zime. :D
Mazda MX-5 NB (brilliant black), 2001.g, 1.6