Re: Jedna nova u oglasniku

Inkspot wrote:
21.02.19. 17:09
tjuric wrote:
21.02.19. 16:47
Zdravi bili!

Ima li ko kakvih saznanja o ovoj? :)

https://www.njuskalo.hr/auti/mazda-mx-5 ... s-27769974
Najbolje ju odi pogledati. Slike i realnost su dvije razlicite stvari. Krov ako nije mijenjan ce uskoro sigurno trebati mijenjati
Eh... najlakse je rec ajde pogledat... :) Ja u Kaštelima, a ova skoro u Sloveniji. :lol:
Tako sam prije par tjedana bio do ZG vidit jednu. Dosa nazad doma suva k***a i mokrih postola. :) Srecom, Irena mi je rekla da ako se uspijem dogovorit sa nekim vlasnikom da dovede auto do nje, pa ce mi ona rec isplati li mi se dolazit ili ne. I ovim putem fala Ireni.
Danas sam pokusa iskoristit taj joker zovi, pa se dogovorim sa jednim sa Facebooka da odvede auto kod Irene. Ni traga, ni glasa od lika. Zovem ga da di je, kaze ima puno posla. Aj bok, doktore. :)
Ovo je taj doktor.
Image

To je malo problem, vecina ih je oko Zg i okolice. Nema ih bas puno za prodaju doli. Uzmi si 2-3 dana u zg. Obiđi ih par i koja ti se sviđa uzmi ju.
Generalno NB ima nepoderiv motor. Ako nema majoneze, plavog dima iz ispuha sa njim nema problema. Probas ju voziti, ako lezi dobro u zavojima bez cudnih zvukova ovjes je ok. Vidiš da li su kočnice ok, dali negdje slini. I tu su još dvije stvari. Krov i pragovi. Ako je oboje sređeno nemaš problema, ako nisu, onda tebe čekaju.
Nije da kupuješ novi skupi auto pa se treba palamuditi. Prilično je sve jednostavno.
Bolje biti malo lud, nego malo pametan!
Miata NB 2005-2008
Boxster S, 2009-2016
Miata NB 2016-

Inkspot wrote:
21.02.19. 17:37
To je malo problem, vecina ih je oko Zg i okolice. Nema ih bas puno za prodaju doli. Uzmi si 2-3 dana u zg. Obiđi ih par i koja ti se sviđa uzmi ju.
Generalno NB ima nepoderiv motor. Ako nema majoneze, plavog dima iz ispuha sa njim nema problema. Probas ju voziti, ako lezi dobro u zavojima bez cudnih zvukova ovjes je ok. Vidiš da li su kočnice ok, dali negdje slini. I tu su još dvije stvari. Krov i pragovi. Ako je oboje sređeno nemaš problema, ako nisu, onda tebe čekaju.
Nije da kupuješ novi skupi auto pa se treba palamuditi. Prilično je sve jednostavno.
To mi nikako nije jasno kako ih tako malo ima ode. Ne samo na prodaju, nego opcenito. Da se zove Volkswagen MX-5 mozda bi ih bilo vise. :lol:

Bas ta sta sam je gledao je bila trula skroz naprijed. Ova: https://www.index.hr/oglasi/mazda-mx-5-1-6i/oid/1423310

Slika vara. Svasta vidio do sada. Na slikama mrak, a dodes vidjeti i katastrofa.
Trenutno obnavljam svoju nb. Limarija i mehanika. Mozda cu je prodavati, jer uzeo i rx8 koju paralelno sredujem
Miata NB 2005-2008
Boxster S, 2009-2016
Miata NB 2016-

Pozdrav svima.
Već neko vrijeme razmišljam o kupovini MX-5, pa je logičan slijed događaja bio da se registriram na forum.
Koliko vidim, Miata scena nije (pre)velika u Lijepoj našoj, te forumaši znaju (možda iz viđenja, možda od kolega MX-5 entuzijasta) dosta pojedinačnih Miata na našim cestama.
Ima jedna interesantna NB u oglasniku, pa sam želio ovdje provjeriti dali je nekome poznat konkretno ovaj primjerak:
https://www.njuskalo.hr/auti/mazda-mx-5 ... s-26551105

Još nisam kontaktirao vlasnika iz razloga što sam prvo želio ovdje provjeriti dali je nekome poznat ovaj primjerak.
Naravno da je želja NA (uopće nije zbog pop-up svjetla :smt007), no i NB mi se sve više sviđa.
Auto bi naravno bio daily driver, i u svemu što pruža uživalo bi se svaki dan.

Bio bih veoma zahvalan ako netko ima neke infirmacije i ako ih je spreman podijeliti.

U nadi skorog ulaska u Miata family, unaprijed zahvaljujem.
Cheers

kunkka wrote:
12.03.19. 12:05
Pozdrav svima.
Već neko vrijeme razmišljam o kupovini MX-5, pa je logičan slijed događaja bio da se registriram na forum.
Koliko vidim, Miata scena nije (pre)velika u Lijepoj našoj, te forumaši znaju (možda iz viđenja, možda od kolega MX-5 entuzijasta) dosta pojedinačnih Miata na našim cestama.
Ima jedna interesantna NB u oglasniku, pa sam želio ovdje provjeriti dali je nekome poznat konkretno ovaj primjerak:

Još nisam kontaktirao vlasnika iz razloga što sam prvo želio ovdje provjeriti dali je nekome poznat ovaj primjerak.
Naravno da je želja NA (uopće nije zbog pop-up svjetla :smt007), no i NB mi se sve više sviđa.

Bio bih veoma zahvalan ako netko ima neke infirmacije i ako ih je spreman podijeliti.

Cheers
Ovu možeš komotno kupiti i bez gledanja. Ulozeno je nedavno u nju 29 tisuca kuna. Znaci skoro za istu cijenu ga prodaje. Treba samo urediti pragove za 200 eur što može svaki limar za par dana. Znam da je par ljudi zainteresirano za nju i ako mislis kupiti reagiraj brzo.
Miata NB 2005-2008
Boxster S, 2009-2016
Miata NB 2016-

Inkspot wrote:
12.03.19. 12:42
kunkka wrote:
12.03.19. 12:05
Pozdrav svima.

Cheers
Ovu možeš komotno kupiti i bez gledanja. Ulozeno je nedavno u nju 29 tisuca kuna. Znaci skoro za istu cijenu ga prodaje. Treba samo urediti pragove za 200 eur što može svaki limar za par dana. Znam da je par ljudi zainteresirano za nju i ako mislis kupiti reagiraj brzo.
Hvala na odgovoru.
Slažem se. Sam pogled na slike u oglasu pokazuje da je auto mažen i pažen, te da se nije štedilo na dijelovima.
Zato mi je i bilo čudno što se prodaje po toj cijeni.
Tokom poslijepodneva kontaktirao sam vlasnika, kad ono razočaranje kakvo već dugo nisam doživio - micica je jučer prodana. Jučer! Oh živote.
Uglavnom, potraga se nastavlja.

Inkspot wrote:
ček, jel to bivša ponsova?
OS-142-HE

pavich wrote:
13.03.19. 09:09
Inkspot wrote:
ček, jel to bivša ponsova?
Je
Miata NB 2005-2008
Boxster S, 2009-2016
Miata NB 2016-