Re: Jedna nova u oglasniku

tcalic wrote:
22.01.20. 20:09
Pozdrav Miata ekipi,
Novi sam ovdje.
U potrazi za autom našao sam i ovaj forum i vidim puno zanimljvosti.

Tražim, kupio bih NC, preferiram hard-top u bilo kojoj opciji.
Naravno da je auto uredan, pristojan, bez prerada... što originalnije stanje, i naravno razumna cijena.

Sva 4 primjarka iz oglasa FB, Njuškalo i Index sam vozio u Mazdu servis na provjeru i auti nisu za kupiti.

Ako netko ima nešto za ponuditi, ili zna nekoga, zainteresiran sam.

Tnx,
Daj napiši neka svoja iskustva kako ljudi ne bi iste aute vozili dva puta na pregled.
Bolje biti malo lud, nego malo pametan!
Miata NB 2005-2008
Boxster S, 2009-2016
Miata NB 2016-

tcalic wrote:
22.01.20. 21:47
Daj napiši neka svoja iskustva kako ljudi ne bi iste aute vozili dva puta na pregled.
[/quote]

Novi sam tu, pa ne znam kako to ide. :)
Nije mi namjera nikog javno "blatit".
Mogu sve na PP.
[/quote]

Ne vidim problem. Napišeš neki osvrt na aute koje si gledao. Siguran sam da ces nekim članovima pomoći. To je i cilj foruma. Ja osobno nemam problem da napišem kada odem neki auto gledati, da li je ok ili nije.
Miata NB 2005-2008
Boxster S, 2009-2016
Miata NB 2016-

https://www.index.hr/oglasi/mazda-mx-5- ... id/1981106
razvaljeno izvana, ta nije niti usla u servis jer su mi rekli da nema smisla dalje niti gledati, otpada kit sa blatobrana, hauba na stoji ravno, sve plohe izgrebane, lik neki muljator

https://www.index.hr/oglasi/mazda-mx-5- ... id/1828290
ova nije bila u servisu, ali kaze covjek (iskren je) da auto trosi ulje i da bi trebalo srediti motor a njemu se to ne da, spustio bi na 6000€

https://www.facebook.com/marketplace/za ... query=mx-5
auto je bio razvaljen malo jace i jako lose je slozen, kada su ga digli odozdo vidi se sto je sve jako lose slagano, izgleda kako da se auto dobro izvrtio jer sa svih strana ima tragove loges slaganja.

flipwise wrote:
20.01.20. 12:07
wh15tler wrote:
17.01.20. 20:17
Inkspot wrote:
17.01.20. 19:52

NB ne moš uvesti, a ako i nađeš dobru NBFL platiti ces masnu trošarinu. Dobra nbfl nije ni tamo jeftina.
E jebiga sad, onda mi predstoji jedino čekat. Strpljenje me nikad nije išlo
Imaš sad jednu novu twilight blue NB na njuskalu: https://www.njuskalo.hr/auti/mazda-mx-5 ... s-30541630
Gospodo, prvenstveno isprike na neodgovaranju.

Nakon mojih kukanja, prije tjedan dana javio mi se kolega sa foruma imenom "Lancia Dedra" sa vrlo interesantnom ponudom.

Long-story short, sjeo u bus, otišao u Umag sa bratom, on se do tamo skoro otrijeznio.
Pogledao, provozao, rukovao (normalno, ne ličko) i doveo doma 2. dijete (i brata).
Image

Pošto je milina slušati je dok prede i preskače zavoje, nije mi bio velik prioritet okinuti previše slika.
Kroz koji dan, nakon upoznavanja i kupanjca, malo ću je detaljnije predstavit.

Dođoh u klub.
NB 1.6 :smt028

wh15tler wrote:
25.01.20. 21:10
flipwise wrote:
wh15tler wrote:

Imaš sad jednu novu twilight blue NB na njuskalu: https://www.njuskalo.hr/auti/mazda-mx-5 ... s-30541630

Nakon mojih kukanja, prije tjedan dana javio mi se kolega sa foruma imenom "Lancia Dedra" sa vrlo interesantnom ponudom.

Long-story short, sjeo u bus, otišao u Umag sa bratom, on se do tamo skoro otrijeznio.
Pogledao, provozao, rukovao (normalno, ne ličko) i doveo doma 2. dijete (i brata).
Image

Pošto je milina slušati je dok prede i preskače zavoje, nije mi bio velik prioritet okinuti previše slika.

Dođoh u klub.
Bravo. Čestitam
Miata NB 2005-2008
Boxster S, 2009-2016
Miata NB 2016-

wh15tler wrote:
25.01.20. 21:10
flipwise wrote:
wh15tler wrote:

Image

Dođoh u klub.
Čekam detaljnije predstavljanje na golf terenu.
Sretno!

Ako nije razbijana i trula, i očuvanog interijera, isplati se, ali posla i troškova će vjerojatno biti. U vrijednosti svakako većoj nego što je cijena auta, ali to onda ide polako, malo se voziš, malo šerafiš...

Upada mi u oko šesta slika po redu na njuškalu, otvor za zrak ispod nosa, iza tablice, da su svi dijelovi karoserije na mjestu, ne bi se vidjela "cesta" kroz taj otvor.

dboKlc wrote:
29.01.20. 11:14
Upada mi u oko šesta slika po redu na njuškalu, otvor za zrak ispod nosa, iza tablice, da su svi dijelovi karoserije na mjestu, ne bi se vidjela "cesta" kroz taj otvor.
Skinuo čovjek "za bolji protok zraka" :-D
Al to je placebo, isprobano, sa stock motorom te boli kiki čak i ako blokiraš usis spuštenom tablicom, neće mu ništa biti.

Vrijedi generalno savjet za NB: diži i gledaj hrđu na pragovima (bezbolnije) i na prednjim railovima (bježi).

Primijetite da nisam komentirao roru i felge. Ups :-D
NOW: čekam ND
OLD: NC RC 2.0 mit alles - #BlackBetty (ZG0504AS)
OLDER: 2x NB 2001 1.8 crvena - Sepet(ić) TNG / Sepet(ić)

Pa skidanjem tih dijelova je protok zraka može samo pokvariti, jer oni usmjeravaju zrak kako treba ići :)

Kako god, treba pogledati da nije bio kakav jači udarac s donje strane koji je polomio tih par plastika od otvora do zaštite ispod motora, i možda još nešto usput...

Interijer je sličan Iconu, ali Icon je više slonovača bijela koža, a ovo je oker koža.
Taj dio je OK, interijer i boja karoserije.
Zaboravio sam kako se zove edicija, ali OK je.
NOW: čekam ND
OLD: NC RC 2.0 mit alles - #BlackBetty (ZG0504AS)
OLDER: 2x NB 2001 1.8 crvena - Sepet(ić) TNG / Sepet(ić)

hvala na brzim odogovrima...svjestan sam da ce ulaganja svakako biti.Krov nije najbolji, plastika naprijed,zavrsetak auspuha i felge su uzas al nisu kljucne stvari i mislim da ih lako rijesim.Samo se nadam da krakovi sasije nisu losi.Javim vam se svakako kad odem vidjet aka. kupit auto.