P: Mazda MX-5 NB 1.6, 2001.

Prvo stavljam ovdje auto da vidim ima li interesa s obzirom da sam poslije jučerašnjeg dana izgubio voljni moment s obzirom koliko sam truda uložio u auto.

Naime, radi se o primjerku s malo kilometara, svega 98800km, ulje je redovito mijenjano(ne troši ga koliko sam kontrolirao), promijenjeno ulje u getribi i diferencijalu, ulje u kočionom sistemu u redu. Prijašnji vlasnik je promijenio diskove i pločice te glavni kočioni cilindar, zupčasti remen je promijenjen isto tako na vrijeme, u tom pogledu ste mirni dugo vremena. Rezervni "slave clutch cylinder" prilažem te originalni katalizator, trenutno je gore zamjenski iz Intercarsa. Riješene su obje gume oko mjenjača te je stavljena nova koža za mjenjač i za ručnu kočnicu. Soft top je u prilično dobrom stanju, nema rupa i ne pušta. Imam i ceradu za soft top. Odrađena je kompletna zaštita podvozja, prednji railovi su provjereni(nema korozije) te zaštićeni, pragovi i rubnjaci potpuno zdravi i bez korozije. Auto je mehanički besprijekoran. Od dodatne opreme posjeduje "wind deflector" i pokrov za soft top kada je spušten. Što se tepiha tiče, dajem obje vrste tepiha. Šajba ima ogrebotina od prijašnjeg vlasnika i jednu čvrkicu koja je na suvozačevoj strani, ne utječe na prolaznost na tehničkom. Registracija je do polovice ožujka 2019, znači skoro puna rega.

Ovo su fotke prije jučerašnjeg dana:
Image
Image
Image
Image
Image
Image

A ovo nakon ponedjeljka:

Image
Image
Image
Image
Image
Kao što je vidljivo sa slika, nastradao je prednji odbojnik te lijevi far, na faru su popucale plastike s obzirom da je malo utisnut unutra te je ogreban kao što je vidljivo na fotkama. Prednji odbojnik je malo napukao, može se ili sredit ili zamijenit. Napominjem da auto vozi najnormalnije te su oštećenja kozmetičke prirode. Hauba je sitno dobila bliže rubu, uglavnom se radi o ogrebotinicama i rub je sitnicu svinut. Lijevi blatobran je čist, jedino ga je svijetlo malo poguralo dolje, ali vjerujem da se to može vratit kada se to sve skine dolje. Iskreno, ja nemam volje to sređivat, a imam trenutno i drugih bitnijih izdataka. Ovakvu je ne mogu gledat. Ako ima netko tko bi joj pružio adekvatnu brigu i riješio ove stvari, neka mi se javi na PM ili na mob 0915085474 ili 0913175191.

Što se cijene tiče, ne znam ni sam, dogovorit ćemo se. Sasvim je jasno da će biti niža od trenutnih ponuda po oglasnicima s obzirom na prije spomenuta oštećenja.

Stavit ću trenutno 22000kn, nije fiksno naravno.
Mazda MX-5 NB (brilliant black), 2001.g, 1.6

Re: P: Mazda MX-5 NB 1.6, 2001.

A računam da će sigurno popravak izaći minimalno 2-3 tisuće kuna, odbojnik + far + farbanje i montaža...s tim da moram pronaći gdje to nabavit ili popravljat branik.

Bio sam jučer jako ljut i razočaran zbog svega, još me to i danas drži.

Vedo wrote:
8.05.18. 11:11
A računam da će sigurno popravak izaći minimalno 2-3 tisuće kuna, odbojnik + far + farbanje i montaža...s tim da moram pronaći gdje to nabavit ili popravljat branik.

Bio sam jučer jako ljut i razočaran zbog svega, još me to i danas drži.
Stari moj, nemoj prodavat, ak sam ja svoju išao složit, a izgledala je kao da je ubijena nakon kaj mi je bivša imala sudar, ovo kaj ti imaš je ništa, stari moj, ništa. Nemoj prodavat dobar auto radi pizdarije. Evo da pomognem, iz mog troškovnika popravka:
Prednji branik - 1.200 kn (Zoom zoom auto ekipa)
Far - 600 kn (zoom zoom auto ekipa)

800 kn po komponenti lakiranje, polakiraš i popraviš haubu i polakiraš branik i to je to.

Ukupno: 3.400 kn a može to i manje koštat

Lagano skupljaj dijelove, autić je u voznom stanju (moj nije bio jer sam isčupao blatobran), i uživaj.. :)
Piaggio Vespa GT200 L
Miata 1.8is Icon
6spd + LSD

Hvala ti Zeljko na rijecima podrske. Razmontirao sam sve danas s bratom da vidim sto me ceka. Sve u svemu, malo sam zadovoljniji nakon sto sam vidio ostecenja. Par sitnica tj. Lim na kojem lezi far treba malo vratit na mjesto da se blatobran vrati na mjesto i poravna s haubom. Cini mi se da to mozemo kvalitetno napravit na dvoristu. Far sam pronasao za 300kn, jedino ostaje pitanje branika I ruba haube. Covjek koji mi je ponudio far ce mi sutra poslat fotku svojeg branika, ako nije puknut vec samo ogreban, uzet cu ga I prelakirat. Mozemo ga sada i sami namontirat na dvoristu. Na kraju bi rijesio taj rub haube, vidjet cu moze li limar samo rijesit rub ili mora lakirat cijelu.

Vedo wrote:
8.05.18. 17:00
Hvala ti Zeljko na rijecima podrske. Razmontirao sam sve danas s bratom da vidim sto me ceka. Sve u svemu, malo sam zadovoljniji nakon sto sam vidio ostecenja. Par sitnica tj. Lim na kojem lezi far treba malo vratit na mjesto da se blatobran vrati na mjesto i poravna s haubom. Cini mi se da to mozemo kvalitetno napravit na dvoristu. Far sam pronasao za 300kn, jedino ostaje pitanje branika I ruba haube. Covjek koji mi je ponudio far ce mi sutra poslat fotku svojeg branika, ako nije puknut vec samo ogreban, uzet cu ga I prelakirat. Mozemo ga sada i sami namontirat na dvoristu. Na kraju bi rijesio taj rub haube, vidjet cu moze li limar samo rijesit rub ili mora lakirat cijelu.
Nema na čemu, eto vidiš. :) Znam u kojem si stanju, jer sam ja bio u tom stanju, i isto kad sam došao doma, razmontirao sve, skužio sam da se da to fino složit. :) Tako da glavu gore, skupljaj laganini dijelove i tvoj kućni budžet neće ni osjetiti da slažeš Miatu. :)
Piaggio Vespa GT200 L
Miata 1.8is Icon
6spd + LSD

Image
Image
Image
Image
Image
Imaš pravo, bio sam frustiran zašto se je to baš moralo dogodit, a toliko se trudiš oko auta. Možda čak i previše, možda je to i pouka za ubuduće.

Uglavnom, ovo su fotke. Popucale je onih nekoliko plastičnih kvačaka u sredini branika i nekoliko onih koje drže one plastike u muldama. Ima li to negdje za nabavit u Zagrebu ili da tražim po Aliexpressu ili ebayu? Mislim da su različite one u muldama i one u sredini branika, jest da su obje na križni šaraf.

Zoom Zoom nema ništa što se odbojnika i fara tiče, Jazbina mi kaže da više ne drže dijelove za Miate. Probat ću Zoom Zoom oko ovih plastičnih kvačaka, da ne moram čekat mjesec dana da dođu iz Kine, ako ih imaju. Čekam danas da mi čovjek pošalje fotku svojeg odbojnika koji je oštećen i kojeg mi nudi jeftino, ako nije slomljen i ako je samo izgreban, vjerojatno ću ga uzet. Ali dobra je stvar što ima far tako da to mogu zamijenit odmah. Danas ću probat ovih par sitnica vratit na mjesto, ofarbat i zaštitit.

Vedo wrote:
9.05.18. 08:21
Popucale je onih nekoliko plastičnih kvačaka u sredini branika i nekoliko onih koje drže one plastike u muldama. Ima li to negdje za nabavit u Zagrebu ili da tražim po Aliexpressu ili ebayu? Mislim da su različite one u muldama i one u sredini branika, jest da su obje na križni šaraf.
Pa bilo koji Mazda servis, nek zavire u katalog i naruče...

Ili si naruči s ilmotorsporta, pod spare parts/small parts ili mouldings su...
NC RC 2.0 mit alles - #BlackBetty (ZG0504AS)
OLD: 2x NB 2001 1.8 crvena - Sepet(ić) TNG / Sepet(ić)